Krótkowzroczność

Krótkowzroczność jest wadą, w której gałka oczna jest dłuższa lub załamuje światło zbyt mocno niż zazwyczaj. Powoduje to sytuację, w której promienie światła skupiają się przed siatkówką a nie bezpośrednio na niej. Z tego powodu osoby z krótkowzrocznością mają trudności w widzeniu przedmiotów dalekich, lecz zazwyczaj są w stanie widzieć wyraźnie przedmioty bliskie. Korekcja za pomocą soczewek minusowych
(Dowiedz się więcej oglądając krótki film).

Nadwzroczność

Nadwzroczność jest wadą, w której gałka oczna jest krótsza lub słabiej załamuje promienie światła niż zazwyczaj. Powoduje to sytuację, w której promienie światła skupiają się za siatkówką. Z tego powodu osoby z nadwzrocznością będą miały rozmyty obraz przy patrzeniu w bliż, dopóki nie będą skorygowani soczewkami o odpowiednich mocach. Korekcja za pomocą soczewek plusowych.
(Dowiedz się więcej oglądając krótki film)

Astygmatyzm

Astygmatyzm jest wadą, w której ze względu na niesferyczną budowę rogówki, światło skupia się w dwóch różnych ogniskach. Powoduje to sytuację, w której promienie światła padają przed i/lub za siatkówką, a nie bezpośrednio na niej. Z tego powodu zarówno odległe jak i bliskie przedmioty pojawiają się rozmyte. Korekcja za pomocą soczewek cylindrycznych.
(Dowiedz się więcej oglądając krótki film)

Prezbiopia

Prezbiopia jest naturalnym zjawiskiem towarzyszącym starzeniu się człowieka i pojawia się zazwyczaj około 40 roku życia. Soczewka wewnątrzgałkowa stopniowo traci swoją elastyczność i zdolność do skupienia wzroku na bliskich przedmiotach. Prezbiopię można korygować okularami do czytania, okularami z dwuogniskowymi lub progresywnymi soczewkami. 
(Dowiedz się więcej oglądając krótki film)